درباره شرکت

درباره شرکت

شرکت پیشگام ساخت آیریک تحت نام اختصاری IPM و به منظور ارائه خدمات طراحی و ‌مهندسی، ساخت و تولید قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع فولاد، معدن، نفت و گاز و پتروشیمی، معادن تاسیس گردید.

هدف از تاسیس این شرکت ارائه راهکار‌های مهندسی جهت پاسخگویی به مشکلات صنایع در زمینه‌های مهندسی معکوس، مهندسی مجدد، ساخت و تولید قطعات، بهبود عملکرد و افزایش عمر تجهیزات و بهینه سازی تجهیزات و خطوط تولید بوده است و با توجه به فعالیت‌های صورت‌گرفته در راستای نیل به اهداف خود، توانسته است تا به امروز اعتماد و اعتبار ویژه‌ای نزد مشتریان خود در صنایع مختلف کسب نماید.

با توجه به توسعه و پیشرفت شرکت در سال های اخیر و همکاری با کارفرمایان متعدد و خدمت رسانی به صنایع متعدد در سراسر کشور، هم‌اکنون این شرکت در ۶ دپارتمان تخصصی مجزا در حال فعالیت می‌باشد:

 • دپارتمان طراحی و مهندسی: مسئولیت طراحی، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد و نظارت فنی بر اجرای پروژه‌ها بر عهده این واحد می‌باشد.
 • دپارتمان ساخت و تولید: این دپارتمان فعالیت‌های مربوط به پروژه‌های ساخت انواع قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات را بر عهده دارد.
 • دپارتمان خدمات فنی و تعمیرات: با توجه به تجربه و توانمندی های موجود، این شرکت قابلیت اجرای تخصصی و انجام پروژه های تعمیراتی تجهیزات و قطعات صنعتی را داراست.
 • دپارتمان تامین: وظیفه تامین و تدارک کالاهای موردنیاز شرکت و همچنین سفارشات کارفرمایان از منابع داخلی و خارجی بر عهده این واحد می‌باشد.
 • دپارتمان کنترل و تضمین کیفیت: کنترل کیفیت فرایندهای اجرایی و نیز محصولات تولید شده در دپارتمان ساخت و تولید ، قطعات تعمیر شده در دپارتمان خدمات فنی و تعمیرات و کالاهای تامین‌شده در دپارتمان تامین بر عهده این واحد می‌باشد.
 • دپارتمان تحقیق و توسعه: یکی از اهداف استراتژیک IPM تکیه بر تکنولوژی‌های جدید و دانش فنی روز دنیا و تجهیزات نوین جهت طراحی، ساخت و تولید تجهیزات و دیگر پروژه ها می‌باشد. لذا این دپارتمان وظیفه ارائه تکنولوژی‌های جدید و اجرایی کردن آن‌ها را دارا می‌باشد.

با توجه به وجود دپارتمان‌های فعال در IPM این شرکت توانمندی‌ ارائه خدمات مختلف به صنایع مرتبط را داراست که به برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه اشاره شده است.

 1. بومی‌سازی، طراحی، ساخت و تولید قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی مورد استفاده در صنایع فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی، معدنی و سایر بخش‌ها
 2. مهندسی خرید، تامین و تدارک کالا، مدیریت زنجیره تامین داخل و خارج
 3. خدمات فنی، پشتیبانی و مطالعاتی در حوزه‌های مهندسی جامع، پایه و تفصیلی، طراحی، مهندسی ساخت، تعمیرات، نصب، راه‌اندازی و نگهداری تجهیزات صنعتی، طراحی خطوط تولید، کنترل کیفیت و مدیریت پروژه
 4. مدیریت، مشاوره و اجرای پروژه‌های مهندسی سطح در جهت افزایش طول عمر مفید تجهیزات
 5. مدیریت، طراحی و اجرای پروژه‌های پایپینگ، خطوط انتقال و اعلام و اطفاء حریق صنعتی
 6. مدیریت و اجرای پروژه‌های شبیه‌سازی در زمینه فرآیند‌های صنعتی شامل مکانیک، مواد،برق، مهندسی شیمی و …..
 7. نصب، نگهداری و تعمیرات تجهیزات صنعتی ثابت و دوار از جمله جرثقیل‌های صنعتی، توربین‌های گازی، کمپرسورها، چیلرها، بویلرها، انواع پمپ‌ها، سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک، مبدل‌های برج‌های خنک‌کننده، مخازن و تاسیسات مربوطه
 8. تدوین، مدیریت و استقرار سیستم‌های نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه
 9. طراحی، اجرا، بهینه‌سازی و تعمیرات سیستم‌های ابزاردقیق و برق